SERVISNÍ SLUŽBY - 553 622 779

8:00 - 16:00

Princip laserového tisku

Laserový tisk vychází z technologie xerografie, také společnost Xerox stála u zrodu laserového tisku. Princip laserového tisku je založen na přenosu elektrického náboje pomocí přenosového válce. Selenový válec se exponuje laserovým paprskem, čímž vzniká elektrický náboj. Přitahováním opačně nabitých částic se na válec přenese tonerový prášek, který je následně přenesen na papír. Aby toner na papíru vydržel, používá se tepelné a tlakové fixace – papír prochází přítlakovými válci, které jsou navíc zahřáty na vysokou teplotu.

Historie laserových tiskáren

První laserovou tiskárnu vyrobila firma IBM v roce 1975, ale byly to obří tiskárny pro sálové počítače, které jste si nemohli odnést domů ke svému PC. Až v roce 1984 představila společnost HP první tiskárnu HP Laserjet – první laserovou tiskárnu, která byla určena pro použití doma a v kanceláři. Další výrobci na sebe nenechali dlouho čekat a netrvalo dlouho a na trhu byly již produkty od více než 10 výrobců.

Původní laserová technologie byla nazvána EARS a vyvinuly ji laboratoře firmy Xerox v Palo Alto (USA). Inženýr Xeroxu Gary Starkweather upravil kopírovací technologii xerox přidáním laserového paprsku a položil základy laserového tisku. Byla to ale až IBM, která technologii aplikovala do tiskárny a v roce 1976 došlo poprvé k nasaazení laserového tisku v praxi, bylo to v účetním oddělení F. W. Woolworth’s North American data center v Milwaukee.

V roce 1979 už dovedla tiskárna IBM 3800 vytisknout 20 000 řádků za minutu, první Laserjet od Hewlett Packard dokázal v roce 1984 tisknout v rozlišení 300 dpi a jeho původní cena byla 3600 dolarů. O rok později byly laserové tiskárny k dispozici i pro platformu Apple.

Cenu 1000 dolarů prolomila laserová tiskárna v roce 1990, o tři roky později přišla firma HP s první barevnou laserovou tiskárnou.

KONTAKTUJTE NÁS

Jakou tiskárnu vybrat?

Nevíte, zda se vám vyplatí investice do laserové tiskárny? Nebo se bojíte vysokých nákladů na inkoust? Poradíme vám, jakou tiskárnu vybrat.


Proč kopírky od nás?

Dodávka do 24 hodin

Dovoz i odvoz zdarma

Nejlepší ceny

Servis v místě

Odborný servis pro výrobky společností
Nabízíme špičková moravská vína
z Krásné hory

© Vama - prodej a servis kancelářské techniky - www.kopirky.com

Prohlášení o ochraně osobních údajů